O autorze
Ekspertka równościowa, socjolożka, publicystka. Felietonistka "Dziennika Opinii". Współorganizatorka III Europejskiego Kongresu Kobiet. Autorka "Pocztu przeciwników praw kobiet" wystawionego w Muzeum Sztuki w Łodzi. Napisała pracę dyplomową o matce socjologii, Harriet Martineau. Interesuje się polityką, herstorią i social media. Miłośniczka dobrej kawy i muzyki Beatlesów. Twittuje.

Jest super!

Szkoda, że wiele pań w Polsce nie potrafi docenić, jak dobrze im się tu żyje. Szkoda, że geje, lesbijki, osoby biseksualne i ludzie transgenderowi nie cieszą się z korzystania z przywilejów, które daje im Polska. Szkoda wreszcie, że osoby broniące praw zwierząt nie potrafią spojrzeć na jaśniejszą stronę życia. Nic tylko narzekanie, narzekanie, narzekanie!

Takie kobiety na przykład. Jak słusznie zauważył były poseł PO, Michał Stuligrosz, w Polsce kobiety są traktowane przez mężczyzn lepiej niż w Arabii Saudyjskiej. Albo, dla przykładu, lepiej niż w Afganistanie, gdzie mężczyźni w obronie tradycyjnych wartości okaleczają i trują kobiety. Polscy mężczyźni tego zazwyczaj nie robią, a te 800 tys. kobiet - ofiar przemocy domowej mężczyzn, to w porównaniu do Afganistanu naprawdę pikuś niewarty wzmianki. Utrudnienia w dostępie do antykoncepcji, zakaz aborcji? Że niby to sprzeczność? Jaka sprzeczność! Po prostu fanaberie - w głowach się paniom poprzewracało! Polki powinny codziennie dziękować Polakom za ich niezwykłą wielkoduszność. Niewdzięczne babska!

Rozpanoszyły się też lesbijki, geje i inni odmieńcy. No i co z tego, że jedna z drugą zostanie “zwyzywana” na ulicy lub nawet lekko szturchnięta? Co z tego, pytam?! W Iranie te cioty zostałyby skazane na śmierć za swoje odchylenia, niech więc codziennie dziękują losowi za to, że urodziły się w Polsce, gdzie kary śmierci niestety nie ma. I niech docenią przywileje, które daje im nasz tolerancyjny kraj. Mieszkanie we własnym w domu, a nie w więziennej celi, to prawdziwy luksus.

A już zwłaszcza ta transseksualna posłanka. Niech się cieszy, że jedyne co ją spotyka to zwracanie się do niej per “pan” i rzekomo obraźliwe komentarze w internecie. W mniej tolerancyjnych państwach do wykonania na niej kary śmierci nawet wyrok sądu nie byłby potrzebny. Ma szczęście, że mieszka w Polsce.


I wreszcie obrońcy praw zwierząt. Są naprawdę śmieszni z tą swoją propagandą. Bezdomne zwierzęta były, są i będą! Jeśli uważają, że w Polsce zwierzętom jest źle, to niech popatrzą na oczyszczanie Ukrainy z bezdomnych kundli w ramach przygotowań do Euro 2012. Trochę właściwej perspektywy i już widać, że zwierzęta w Polsce naprawdę mają jak u Pana Boga za piecem.

Podsumowując, namnożyło się ostatnio porąbańców, którzy nic tylko oczerniają Polskę. A przecież każdy normalny Polak wie, że w Polsce jest super! A jak im się coś nie podoba to niech wy...jadą!

******

Więcej o tym, jak super jest w Polsce:

Afiszowanie i ukrywanie, czyli podwójne standardy zgorszonych

Wielki męski problem, wielka kobieca tajemnica

Jak bić? "U niektórych dzieci łatwo pojawiają się pręgi"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...